Příznivou bilanci s Brnem potřebujeme vylepšit

Z dosavadních tří vzájemných utkání o prvoligové body má Mladá Boleslav s Brnem příznivou bilanci, neboť při dvou výhrách a jedné porážce má aktivní skóre 6:3. Z obou vítězství se Mladá Boleslav radovala na svém hřišti. První prvoligové střetnutí Mladé Boleslavi s Brnem vyznělo na podzim 2004 jasně pro mladoboleslavský tým. Výhru 4:0 načal v prvním poločase Sedláček s Cigánkem a ve druhém poločase dokonal dvěma góly Bednář.

Na jaře 2005 nám Brno prohru vrátilo a Zelenka dvěma góly zařídil brněnské vítězství 2:0. V loňském listopadu Mladá Boleslav doma porazila Brno těsně 2:1, přestože po většinu utkání měla výraznou převahu. Brněnští hráči se snažili hru kouskovat neustálým poleháváním na trávníku a protahováním rozehrávání každé standardní situace. Na konci prvního poločasu Kulič parádním volejem nedal brněnskému brankáři Václavíkovi šanci, v 53. minutě přidal druhý gól po Peckově přihrávce a v 68. minutě byl blízko hattricku, ovšem jeho bomba trefila na soupeřově malém vápně spoluhráče Ševinského. V 70. minutě brněnský Švancara prokličkoval boleslavskou obranou a snížil na 2:1. Závěr utkání byl zbytečně dramatický, ale na skóre se už nic nezměnilo. V poslední dubnové neděli, která je nazývána čarodějnou, by Mladé Boleslavi slušelo vyčarovat na brněnském trávníku premiérové tři body.