Mladá Boleslav se těší na utkání roku se Spartou

Sparta Praha momentálně drží šňůru devíti utkání bez prohry. Mladá Boleslav v předchozím kole utržila druhou jarní porážku, když podobně jako v Blšanech prohrála v Mostě 0:1. Na svém hřišti však body nerozdává. "Doma vyhráváme a chceme v tom pokračovat," prohlásil pro iDnes mladoboleslavský kouč Dušan Uhrin.

Vyprodané hlediště se může těšit na střet ofenzivně laděných mužstev. "Určitě nebudeme bránit, to není náš styl hry. Naopak diváci od nás mohou i tentokrát očekávat útočný fotbal," slibuje Uhrin, který svým svěřencům vštěpuje zdravé sebevědomí, aby se snažili každého soupeře přehrát aktivním a agresivním pojetím hry. Na Spartě si toho jsou vědomi, neboť i při podzimní výhře 4:2 se do poslední minuty strachovali o body. Po poločase 1:1 (Došek-Simr) získala Sparta vedení Poláčkem a Herzánem. Když krátce před koncem snížil Pecka na rozdíl jednoho gólu, vrhla se Mladá Boleslav do útoku ve snaze vyrovnat. Toho využil Slepička a pojistil Spartě šťastnou výhru. V celkové bilanci dosavadních tří vzájemných utkání o prvoligové body Mladá Boleslav dvakrát vyhrála a jednou prohrála při celkově vyrovnaném skóre 5:5. "Na jaře vzbuzuje hra soupeře respekt, jeho postavení v tabulce není náhoda," uznává sílu Mladé Boleslavi sparťanský kouč Stanislav Griga.
Utkání FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha se hraje ve čtvrtek 27. dubna od 17 hodin a řídi ho rozhodčí Jílek.