Slavii Praha jsme dosud neporazili

Mladá Boleslav ze tří dosavadních utkání o ligové body se Slavií Praha dvakrát remizovala a jednou prohrála. Oba trenéři, mladoboleslavský Uhrin i slávistický Jarolím, slibují divákům útočný fotbal.

Mladá Boleslav hrála poprvé o ligové body se Slavií Praha 11. září 2004 před vyprodaným mladoboleslavským hledištěm. To jásalo ve 41. minutě, kdy kanonýr Bednář prostřelil brankáře Černého, a smutnilo v 67. min při vyrovnání na konečných 1:1 Pitákem. Dvě vzájemná utkání v loňském kalendářním roce se hrála na pražském Strahově a obě se vyznačovala velmi dramatickou koncovkou. Uprostřed března 2005 remizovala Mladá Boleslav na slavistickém hřišti 2:2. První gól dal v 15. min. po parádní individuální akci Matějovský a do přestávky v 37. min. vyrovnal Fořt. Ve druhém poločase v 75. min. posunul Slavii k vidině výhry Latka. Avšak ve třetí minutě nastaveného času srovnal skóre Rojka. První říjnovou neděli Mladá Boleslav na Strahově prohrála 1:2. Vedoucí mladoboleslavský gól padl v 55 min. a dal ho obránce Ševinský. Slavistický obrat načal v 79 min. Jarolím trefou k tyči a dokonal ve druhé minutě nastavení Vlček. Z výčtu vyplývá, že Mladá Boleslav ještě Slavii v mistrovské soutěži neporazila a tak má dnes co napravovat.