Když hráči zopakují podzimní duel, bude dobře

Mladá Boleslav má s Blšany, které letos slaví šedesát let existence místního fotbalového klubu, při bodově vyrovnané bilanci o jeden gól příznivější skóre přičiněním výrazného vítězství před sedmi měsíci. V srpnu 2005 mladoboleslavský tým vypráskal blšanského soupeře 4:1.

Poprvé o prvoligové body hrála Mladá Boleslav v Blšanech na podzim roku 2004 a odvezla si nejen dvoubrankovou prohru, ale i pocit ublíženosti z jednostranně posuzovaného dění na hřišti. Na tehdejším blšanském vítězství 2:0 se podíleli střelci Zelenka a Devátý. Téměř přesně před rokem (20. března 2005) hrála Mladá Boleslav s Blšany nepovedenou remízovou odvetu 1:1. V 25. minutě po Cigánkově přihrávce sice Bednář obešel brankáře Chvalovského a skóroval, ovšem dvě minuty před koncem po Pleškově rohu Polodna hlavou překonal Millera a doslova uloupil Mladoboleslavským téměř jisté vítězství. Na všechny křivdy a smutky dal zapomenout zápas na počátku podzimní poloviny tohoto soutěžního ročníku. Mladá Boleslav rozdrtila Blšany 4:1 góly Matějovského, Ševinského, Pecky a Holuba. Proto v odloženém utkání 17. kola je jednoznačným favoritem v očekávání, že prodlouží současnou šňůru ligové neporazitelnosti ze šesti na sedm zápasů a podrží si vítězné sebevědomí do pondělního duelu s pražskou Slavií. Blšany jsou českou raritou, neboť v dlouhé historii tuzemského fotbalu jsou nejmenší obcí, kde se kdy hrála nejvyšší fotbalová soutěž. Blšanský fotbalový klub má ve své kronice zapsán datum vzniku v roce 1946. Nejslavnějším obdobím jsou poslední dvě desetiletí. V roce 1988 Chmel Blšany postoupil do divize, o dva roky později do třetí a za další tři roky do druhé ligy. Nejvyšší českou ligu hraje klub od roku 1998. Většinou se zachraňoval a dosud i zachránil. Letos má mužstvo zvláště velkou motivaci uhájit prvoligovou příslušnost, neboť klub oslavuje výročí šedesáti let od svého založení.