Jablonec je zapsán v boleslavské historii

Na tuzemské fotbalové mapě mají k sobě Mladá Boleslav a Jablonec hodně blízko. Ale v první lize se potkaly až v 21. století. Vzhledem k fotbalové tradici a geografické blízkosti je opravdu s podivem, jak chudičká je bilance jejich prvoligových kontaktů.

Ve fotbalové kronice Mladé Boleslavi už bude navěky zapsáno, že jejím prvním prvoligovým soupeřem byl Jablonec. Úvodní utkání ročníku 2004/05 FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:0 se hrálo před plným pětitisícovým hledištěm 9. srpna 2004. Střelcem historicky prvního prvoligového gólu byl David Rojka, který v mladoboleslavském dresu hostoval z Olomouce, kam se loni vrátil a v současnosti je dlouhodobě mimo hru kvůli operovanému kolenu. Tenkrát před dvaceti měsíci překonal jabloneckého brankáře Špita ve 42. minutě za obrovského jásotu spoluhráčů i fanoušků. Srovnatelným heroickým kousek se prezentoval i boleslavský gólman Miroslav Miller, když v 68. minutě lapil Čížkův pokutový kop a zachránil pro Mladou Boleslav tři body. V jarní odvetě 25. května 2005 nám prohru Jablonečtí vrátili i s úroky, neboť na svém hřišti vyhráli 2:0 góly Michálka a Šenkeříka. V sedmém kole právě probíhajícího ročníku 25. září 2005 Mladá Boleslav porazila Jablonec 2:1. To bylo pro změnu utkání Radima Holuba, který dal oba boleslavské góly. V 11. minutě po Čápově rohu a v 68. minutě po brilantní spolupráci s Peckou a Kuličem. Jablonečtí skórovali Michálkem ve 33. minutě. V současnosti jablonecký tým spoléhá v ofenzívě na Lafatu, který se letos trefil už třikrát. Lafata v Jablonci hostuje ze severořeckého klubu Xanthi, kam si odchod vytrucoval z Českých Budějovic.