Olomouc je zatím o dva góly lepší

V přímém souboji o pátou příčku prvoligové tabulky narazí Mladá Boleslav na Olomouc. Kvalitní tým vedený zkušeným koučem Petrem Uličným hraje tuzemskou nejvyšší soutěž nepřetržitě dvacet let a ve vzájemné mistrovské bilanci s Mladou Boleslaví jsou na tom Hanáci lépe.

Olomouc ze tří utkání dvě vyhrála, Mladá Boleslav vyhrála jedno. Poprvé jsme s Olomoucí hráli o body v září 2004 a prohráli 1:2. V 67. překonal Millera olomoucký Aleš Bednář, v 85. se k němu přidal Vyskočil a minutu před koncem pouze snížil hlavou Pecka. Deštivá odveta v dubnu 2005 na olomouckém Andrově stadionu skončila výhrou domácích 2:0, když v 69. se trefil König a v 90. Babnič. Na podzim 2005 Mladá Boleslav hrála v Olomouci 18. září a soupeře pěkně zaskočila. Olomoučtí sice od 16. minuty vedli přičiněním Onofreje, ale do přestávky Mladoboleslavští odpověděli třemi góly. V 19. po Kuličově centru vyrovnal Holub, ve 23. po Čápově rohu zdařile hlavičkoval Vít a ve 27. po Švejdíkově pasu přeloboval zkušeného brankáře Lovásika mladík Kysela. Po přestávce Mladá Boleslav neúnavně vytáčela olomouckou obranu, ovšem v 83. minutě po Rychlíkově faulu proměnil Hudec penaltu a závěr duelu byl hodně vypjatý. Ani čtyři nastavené minuty nepomohly olomoucké snaze k vyrovnání a utkání skončilo 2:3 ve prospěch Mladé Boleslavi. Olomoucký fotbal má tradici dlouhou bezmála devadesát let. O vzniku prvního olomouckého fotbalového klubu se traduje zajímavá historka, že tak učinil teprve šestnáctiletý Karel Tatíček. Jím v roce 1919 založený SK Hejčín hrál Hanáckou župu a je historickým předchůdcem dnešního SK Sigma Olomouc. Na první ligu šli v Olomouci poprvé v roce 1982. Postup se povedl mužstvu pod vedením trenéra Vlastimila Zemana. Po premiérové prvoligové sezóně Olomouc sestoupila, aby se vzápětí zase mezi elitu vrátila. Tentokrát pod trenérem Karlem Brücknerem, dnešním reprezentačním koučem. Od té doby se Olomouc v první lize drží bez přerušení a nejlepším jejím umístěním bylo druhé místo na konci soutěžního ročníku 1995-96. Od roku 1996 se klub prezentuje pod současným názvem SK Sigma Olomouc. Hanácký klub má stejné klubové barvy jako Mladoboleslavští, to znamená modrou a bílou.