Téměř dvě stě minut jsme nedali gól

Z dvanácti zimních přípravných utkání jenom ve třech Mladá Boleslav vyšla střelecky naprázdno. Ovšem dva z nich byly vyvrcholením přípravného období, byť nuceně prodlouženého odložením prvního letošního mistráku, a měly by tedy být měřítkem herní připravenosti na ligu.

Ve dvou únorových přípravných zápasech s druholigovými soupeři z Českých Budějovic (0:1) a Kladna (0:0) nepřekonali hráči Mladé Boleslavi soupeřova brankáře. A tak poslední střelecký zápis pochází ze 79. minuty utkání Mladá Boleslav – Ovčáry 5:1, kdy se trefil Pecka a od té doby se z gólu neradoval on ani nikdo z jeho spoluhráčů. To znamená 191 prázdných minut. „Je to špatné, ale góly musíme dávat hlavně v mistráku,“ odhání pochybnosti o střeleckém umění svých útočníků trenér Uhrin. Co na střelecký půst říkají někteří hráči? „Já jsem sváteční střelec a dávám jen důležité góly, zeptejte se útočníků,“ neztrácí dobrou náladu bek Palát. „Góly nejsou jenom na útočnících. Celé mužstvo brání a celé mužstvo útočí,“ odhání Pecka pomyšlení, aby celá odpovědnost za mizernou střeleckou bilanci padala jenom na vybrané hlavy a kopačky. Zatím se neprosadila ani nejčerstvější ofenzivní posila. „Něco tomu pořád ještě chybí, musíme se více sehrát,“ míní Michal Ordoš, který do zápasů s nulovou střeleckou potencí naskakoval vždy až v průběhu druhého poločasu.