Fandové asi tušili, proč nemají jet do Zlína

Fotbalisté Mladé Boleslavi slevili z ambicí na nejlepší třetinu prvoligové společnosti.

Potřetí v řadě trestuhodně přenechali body soupeři. Na Slávii z uspokojení po vedoucím gólu dopustili výsledkový obrat, doma s Plzní dvě hrubé chyby napravili jenom z části jednobodovým ziskem a naposledy ve Zlíně si nechali dát dva góly, aniž by nějakým odpověděli. Po celé utkání Zlín – Mladá Boleslav 2:0 předváděli hosté nečekaný pasivní výkon. Zlínští nebyli schopní si kloudně přihrát a Mladoboleslavští nabyli mylného dojmu, že jeden bod za bezbrankovou plichtu mají jistý a když si náhodou vystrašený soupeř z konce tabulky dá vlastence, tak si připíší tři body a vyinkasují prémie za výhru v nezpocených dresech. Vypadalo to tak až do 68. minuty, než Švachův centr završil hlavičkující Bača gólem v Millerově síti. Nedůrazné atakování zlínského trestného území vyrovnání nepřineslo a Miller měl plno práce se střelou Vrtělky a po centru Krause na Baču.
Ve třech minutách nastavení se Mladoboleslavští v rychle ubíhajících vteřinách snažili napravit promarněných devadesát minut a místo touženého vyrovnání inkasovali druhý gól, který dal Lukaštík do prázdné branky. Sotva se na světelné tabuli rozzářil nápis Zlín – Mladá Boleslav 2:0, sudí ukončil zápas. Zlínští fotbalisté děkovali svým příznivcům za neúnavné povzbuzování, Mladoboleslavští byli rádi, že jejich fandové zájezd do Zlína vzdali a neviděli na vlastní oči trapný propadák.