Jasná výhra ve vlažném tempu

Po jednoznačném průběhu čeští mladíci vyhráli kvalifikační utkání i bez mladoboleslavského kanonýra Bednáře, který pro svalové zranění sledoval své reprezentační spoluhráče z tribuny.

Skóre otevřel Magera střelou ze dvaceti metrů k tyči – 1:0. Krátce po přestávce míč z kopačky Besty nešťastně tečoval finský bek Taulo -2:0. Od 69. minuty dohrávali Finové bez vyloučeného Kuqi a jasnou výhru pečetil po Petrželově akci umístěnou přízemní střelou Svěrkoš – 3:0. Finové byli po většinu utkání neškodní, Česko nemuselo hrát na plné obrátky a přesto potěšilo třetinově zaplněné ochozy třemi pěknými góly. „Velká škoda, že jsem nemohl hrát,“ povzdechl si po závěrečném hvizdu Roman Bednář, kterého o velikonočních svátcích čeká intenzivní léčba, aby stihnul úterní ligu.

Góly: Magera, Besta, Svěrkoš

ŽK: Sivok, Svěrkoš – Halsi, Kuqi