ZBYTEČNĚ  ZTRACENÉ  DVA  BODY  DOMA

ZBYTEČNĚ ZTRACENÉ DVA BODY DOMA

Mladoboleslavští fotbalisté v předehrávce jarního kola nenašli recept na dobře hrající Opavu. Přestože se dostali do vedení, tak vinou ztracených míčů ve druhé půli se připravili o vítězství.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a obě mužstva kontrolovala hru mezi vápny. První se radovali domácí, kdy ve 22.min. po centru Čápa z levé strany přeskočil Bednář brankáře Vaška a hlavou dal na 1:0. Hosté se přesto nevzdávali a největší šanci na vyrovnání měl ve 32.min. Batista. Jeho míč po rychlém protiútoku zamířil mezi nohy gólmana Millera a tuto nepříjemnou situaci řešil ve spolupráci s pozornou mladoboleslavskou obranou. V 39.min. opět musel domácí gólman prokazovat své kvality po jednom z dalších nebezpečných, bleskových útoků hostů. V závěru první půle mohl Roman Bednář po sólovém úniku zvýšit skóre, ale pozorný brankář Vašek zlikvidoval jeho šanci pádem pod nohy. Ve 42.min. neuznal rozhodčí Adámek domácím branku z důvodu ofsajdové pozice. Na začátku druhého poločasu se domácí publikum zlobilo na rozhodčího, který přehlédl držení Romana Bednáře jedním z opavských obránců v pokutovém území. V zápětí střela Jiřího Gáby jen těsně minula opavskou branku. Ve 54.min. natáhl gólmana Vaška z přímého kopu k levé tyči Tomáš Čáp a tutéž šanci nevyužil o 6.min. později, kdy jeho slabá střela prošla opavskou obranou a skončila v náruči gólmana Vaška. V 67.min. zahrozil před Millerem Batista, ale jeho centr v této akci ještě opavští nezachytili. O dvě minuty později tentýž hráč srovnal na 1:1. V této fázi hry hra mladoboleslavských postrádala důraz a přesnost a hodně míčů domácí ztráceli v přechodové fázi do útoku. Z útlumu domácí nevyvedlo ani střídání Cigánka za Rojku. Dvě velké šance měli domácí v 75.min., kdy nádherný centr Čápa na Sedláčka vystihl se štěstím opavský gólman. V 79.min. měl největší šanci domácích ve druhém poločasu Sedláček, který centr nasměroval hlavou jen pár centimetrů od levé tyče opavské branky. Jednu z posledních šancí měla dvojice Rojka – Sedláček v 85.min., kdy míč putoval podél brankové čáry odkryté opavské branky. V závěru zápasu bránili hosté nerozhodný výsledek, se kterým jsou spokojenější než mladoboleslavští fotbalisté. GÓLY: 22.Bednář – 69.Batista

SESTAVA FK MLADÁ BOLESLAV: Miller – Krátký, Švejdík, Skála, Palát – Jarolím (46.Gába), Cigánek (75.Rojka), Vít, Čáp (82.Čupr) – Bednář, Sedláček

SESTAVA SFC OPAVA: Vašek – Laciga, Krajčovič, Jašek, Bureš – Metelka, Sviták, Baránek (90.Kulig), Melinho, Kiša – Batista (85.Půda)

ŽK: Sviták, Batista

ROZHODČÍ: Adámek