OHLASY  Z TISKOVKY

OHLASY Z TISKOVKY

TRENÉR SK SIGMA OLOMOUC, PETR ULIČNÝ:

Viděli jsme bojovné utkání, kde nebyla nouze o šance na obou stranách. V prvním poločase jsme měli několik gólových příležitostí, ty jsme neproměnili. Ve druhém poločase hned v úvodu byla škoda neproměněné Reiterovi šance. Pak bylo období, kdy se hra přelévala. Mladoboleslavští měli dvě jasné šance – „loženky“, a kdyby je proměnili, pak bychom to nezvládli. Zápas je o gólech. My jsme dali první gól Bednářem a zároveň si řekli o kvalitní výsledek. Potom dal Vyskočil na 2:0. Soupeř si rozhodně zasloužil dát gól, což se podařilo. Jinak já jsem s výsledkem velice spokojený a hlavně s třemi body. Soupeř byl pro nás těžký a nám se ne zas tolik dařilo, jak jsme si představovali. Vítězství pro nás je cenné. Soupeř, kdyby proměnil šance, tak by vyhrál, možná to mohl být i remízový zápas. Naše vítězství rozhodli dva góly a já jsem spokojený.

TRENÉR FK MLADÁ BOLESLAV, LUDĚK ZAJÍC:

Nejdříve chci poblahopřát soupeři. My jsme si byli vědomi kvality Sigmy.Tomuto zápasu jsme podřídili i veškerou taktiku. My jsme ale nechytili začátky poločasů. V první půli, kdy se hned zkraje zranil Marián Palát tak jsme museli hrát v deseti a provést určitá přeskupení. Z toho si Sigma vytvořila určité příležitosti, které pak neproměnila. Průběh prvního poločasu jsme vyrovnali. Vytvářeli jsme si standardní situace, přišla tyčka, která zachránila hosty. Nebyli jsme ovšem při těchto standardkách důrazní a proto jsme nebyli i efektivnější. Na začátku druhého poločasu jsme opět zaspali na naší levé straně, ale pak jsme si začali vytvářet díky našemu důrazu řadu šancí. Na důrazu jsme přitlačili a vytvořili čtyři čisté, brankové šance. Jmenovitě Cigánek, Rojka, Volešák a další. V této fázi jsme opět nastřelili tyčku. V podstatě za druhý poločas jsme mohli vstřelit pět gólů, ale bohužel jsme je nevstřelili. Musím říci, že historie se opakuje. Nejsme efektivní v koncovce a pak se taková utkání s takovýmito soupeři nedají zvládnout. Obdobné to bylo např. s Libercem, dále v Příbrami, kde jsme byli jasně lepší a neproměnili jsme šance. Pak se udělala chyba a my byli potrestáni. Co k tomu dále říci? Je to nezkušenost, je to o štěstí a já si myslím, že je to částečně obojí.