OHLASY Z TISKOVÉ KONFERENCE PO UTKÁNÍ FK MB - FK JABLONEC

Místnost pro novináře praskala po skončení úvodního prvoligového vystoupení mladoboleslavských fotbalistů doslova ve švech. Před žurnalisty pak předstoupili hostující kouč PETR RADA a domácí lodivod LUDĚK ZAJÍC.

„Přestože se hrálo úvodní kolo, viděli jsme utkání, které rozhodně nepostrádalo náboj,“ konstatoval po zápase trenér poraženého celku PETR RADA a pokračoval: „Přispěla k tomu i kulisa, která k vidění v prvoligové soutěži moc není. Navíc se hrálo na krásném stadionu. O to vše bylo příjemnější. Domácí pak hráli historicky první zápas mezi elitou. Boleslav vyhrála brankou po jediné naší chybě. Osudnému okamžiku ale předcházela naše obrovská šance v podání Michálka. Soupeř se pak uvolnil po autovém vhazování a dostal se do vedení. Ve druhém poločase si myslím, že soupeř nevystřelil ani jednou na bránu. My jsme naproti tomu měli tři nebo čtyři vyložené šance. Ve druhé části jsme podle mého názoru byli lepší a soupeře do ničeho nepustili. Vyrovnat jsme mohli z penalty. Jestli byla nebo ne, to nemohu z lavičky posoudit. Jenže Čížek nás o výhodu připravil vlastní nedisciplinovaností. Nebyl totiž na penaltu určený! To by se stávat nemělo. To jsme urazili štěstí. Zápas se proto dohrál tak, jak už všichni viděli. Ještě v samém závěru jsme ale mohli skórovat. Nastřelili jsme břevno. Rád bych se ale na tento okamžik podíval v televizi. Údajně to byl gól, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Takže my jsme ten gól nevstřelili, soupeř ano a proto vyhrál. Proto musím domácím k výhře pogratulovat.“
Boleslavský kouč LUDĚK ZAJÍC nejprve poděkoval svému kolegovi za gratulaci a pak i on z pohledu domácího celku utkání zhodnotil. Novinářům řekl: „Samozřejmě nás vítězství těší,. Těší nás dvojnásob proto, že bylo naše premiérové utkání v I. lize. Diváci byli, stejně jako ve druhé lize, fantastičtí a pomohli nám utkání dotáhnout do vítězného konce. První poločas měl vyrovnaný průběh. Oba týmy si vytvořily určité šance. V našem týmu měl, vedle gólu, další příležitost Rojka, kterou Špit výborným způsobem zlikvidoval. Do druhé půle jsme samozřejmě nastoupili s tím, že jsme nechtěli dohrávat utkání s výsledkem 1:0. Chtěli jsme si naopak vytvořit prostor pro rychlé protiútoky. Proto na hřiště přišel i Sedláček. Jablonec potvrdil pověst, která ho předcházela. My jsme se dokázali ubránit. Minimálně ve dvou okamžicích díky výborným zákrokům Mirka Millera, kterého musím vyzvednout. Musím ale vyzvednout celý mančaft. Kluci bojovali a dřeli. Ty tři body si zasloužili. Samozřejmě v některých okamžicích byla na našem mužstvu znát nezkušenost, ale hráči to zvládli a jsme za to všichni moc rádi. Pokud bych se ještě vrátil k zápasu, rozhodčí neodpískal proti Jablonci penaltu na hraně pokutového území. Ovšem rozhodčí byl pod velkým tlakem i ze strany diváků a utkání bylo v některých okamžicích hektické. Takže to neměl vůbec jednoduché. Není ale na nás, abychom hodnotili. Já myslím, že zápas odpískal s čistým svědomím.“