Z Prachatic bez bodu

-

Z PRACHATIC BEZ BODU

Tatran Prachatice-FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Velice dobrý vstup měli boleslavští fotbalisté na hřišti druholigového nováčka.Dvacet úvodních minut diktovali tempo hry a vytvořili si několik gólových příležitostí.Ve 13 min. se Boniatti prodral před pokutové území Prachatic a doleva přistrčil míč zcela volnému Cigánkovi.Ten míč dobře převzal a přehodil vybíhajícího gólmana Neumana.Boleslav vedla 1:0 a zdálo se, že z jihu Čech si přiveze body.Opak však byl pravdou.Místo toho, aby mladoboleslavští hráči i nadále udrželi své vysoké tempo a aktivní hru, přestali běhat a soupeř toho dokonale využil.Do kabin se sice šlo za stavu 0:1, ale domácí tým byl velmi nebezpečný a vytvořil si několik gólových příležitostí.Tu největší zahodil v 25 min. Pecka, když zcela sám před Millerem usměrnil Rožboudův centr mimo tyče.Do druhého poločasu vstoupila Mladá Boleslav opět aktivně.Velké příležitosti neproměnil Sedláček ani Kulvajt a přišel trest.Prachatice zahrály rohový kop zpět do hloubi pole, Babka prudce vypálil, následnou střelu vykopl Wozniak z brankové čáry tak nešťastně, že od Vizingrových zad se míč odrazil zpět do Millerovy branky.To běžela 62 min. a bylo vyrovnáno.V 66 min. mohl nový muž v mladoboleslavském dresu David Rojka zajistit pro boleslavské znovu vedení, jeho střela však skončila těsně vedle.V době narůstajícího tlaku mladoboleslavských vzal osud utkání do svých rukou asistent rozhodčího Drastík, který Millerův střet s domácím útočníkem Peckou odsignalizoval hlavnímu Matějkovi jako penaltový.Z nařízeného pokutového kopu, zajistil pro domácí 3 body Kostka.Utkání si mladoboleslavští zkomplikovali sami, neboť nepochopitelným výpadkem ve druhé části prvního poločasu umožnili domácích otočit jednoznačný vývoj utkání.Mladoboleslavským v útoku citelně chyběl zraněný Bednář, který s mužstvem vůbec neodcestoval.

SESTAVA: Miller-Krátký, Vizingr, Wozniak (70. Procházka),Čupr-Kulvajt,Skoupý,Matějovský,Cigánek (65. Šmerda)-Sedláček (65. Rojka),Boniatti

ŽK: Krátký,Wozniak

ROZHODČÍ: Matějek