Mladá Boleslav zahájila turnaj porážkou

V úvodním utkání turnaje Tipsport podlehla Mladá Boleslav prvoligovému celku Bohemians Praha 0:2 (poločas 0:1)

Branky Bohemians: 23 minuta – Koukal; 72 minuta – Kisel (z pokutového kopu)

Sestava
1 poločas: Miller – Šmerda, Hodan, Pokorný, Čupr – Kulvajt, Procházka, Hýbner, Gögh – Grubner, Bednář.

2 poločas: Miller – Šmerda, Vizingr, Pokorný, Čupr – Krátký, Štyvar, Matějovský, Gögh – Cigánek, Sedláček.

Mladá Boleslav pokračovala v tradici podzimích výkonů, v poli byla lepším celkem, góly však střílel soupeř.
První branku inkasovali boleslavští po chybné rozehrávce Pokorného a následných chybách Kulvajta a Šmerdy.
Ve druhém poločase rozhodčí Královec nařídil pokutový kop po faulu brankáře Millera na pronikajícího útočníka Bohemians.Zákroku brankáře Millera však předcházela hrubá chyba Čupra.
I Mladá Boleslav měla několik gólových příležitostí, přičemž tu největší v prvním poločase po střele Procházky neproměnil Bednář, když nastřelený míč nedokázal dopravit do prázdné branky a o několik minut později tentýž hráč neprostřelil brankáře Holce.
Ve druhém poločase potom Procházka nastřelil tyč.
Stínem utkání bylo zranění Matějovského, který po pěti minutách hry skončil v nemocnici s podezřením na zlomený malíček nohy.
Ihned po utkání mužstvo odcestovalo na soustředění ve Svratce.
Ve druhém utkání xaverovského turnaje remizoval Jablonec nad Nisou s Hradcem Králové 2:2