Po vyhraném poločase druhý prohráli, ale výhru uhájili
U19

Po vyhraném poločase druhý prohráli, ale výhru uhájili

Redakce

Výhra FC Slovan Liberec U19 – FK Mladá Boleslav U19 3:4 byla mladoboleslavská pátá venkovní z celkových dvanácti výher v osmadvaceti odehraných utkání. Dvě kola před koncem jsou mladoboleslavští dorostenci v celostátní lize starších dorostenců devátí s pozitivním skóre 48:43. Předposlední mistrovské utkání hrají v sobotu 6. června od 10,15 hodin doma proti Pardubicím a k poslednímu jedou ve středu 10. června na Slovácko.

První poločas, i když do něho vstoupili vlažně, se mladoboleslavským fotbalistům povedl herně a především střelecky.
Ve 20. minutě po rohu odražený míč Rittenauer posunul na Koderu a ten centrem na zadní tyč vybídl ke skórování Kaulfuse, který v přímém souboji přehlavičkoval libereckého obránce – 0:1.
Za necelých pět minut už Mladá Boleslav vedla o dva góly.
Ve 24. minutě Obdržálek zahájil akci přesným křižným pasem na Holzera, který předal míč Eichlerovi, ten průnikovou přihrávkou našel Kühnela, jenž ideální pozici pro střelu nevyužil, ale přihrál pod sebe Koderovi, který se v zakončení nemýlil – 0:2.
Mladoboleslavští pokračovali v sebevědomém herním projevu, což potvrdili třetím gólem v severočeské síti.
Ve 31. minutě Kaulfusův rohový kop liberecká obrana odvrátila jen ke Klieštíkovi, který míč vrátil před libereckou branku a Kühnel hlavou zvýšil na 0:3.
Druhý poločas začali Liberečtí s velkým úsilím a po pár minutách snížili ztrátu z první půle na rozdíl jednoho gólu.
V 50. minutě centrovaný míč proletěl skoro celým pokutovým územím bez reakce mladoboleslavských obránců a jejich laxnost Brtinský potrestal – 1:3.
V 51. minutě mladoboleslavskou ztrátu míče využili Liberečtí k brejkové situaci, kterou přesně zakončil Joel – 2:3.
Mladoboleslavští se ze soupeřova tlaku probrali a podařilo se jim opět odskočit do dvougólového vedení.
V 69. minutě navzdory vysokému soupeřově presinku Kaulfus založil akci posunutím míče Koderovi, ten ho vyvezl na polovinu soupeře, kde přihrál Eichlerovi, který přesně pod sebe našel Rabana a jeho zakončení bylo úspěšné – 2:4.
Liberečtí v nastavené minutě stihli snížit Petrem – 3:4
.
V sobotu 1. listopadu 2025 v utkání 13. kola mladoboleslavští dorostenci doma prohráli s libereckými dorostenci vysoko 1:5 a o půl roku později v sobotu 30. května 2026 to po prvním poločase vypadalo, že se odveta povede dokonale. Druhý poločas však vyhráli liberečtí dorostenci, ale ztrátu nedohnali. Mladoboleslavští brali tři body, i když za nejtěsnější jednogólovou výhru.

„V prvním poločase jsme kromě samotného úvodu utkání podali velmi kvalitní výkon, který jsme podpořili i slušnou efektivitou v zakončení. Dařil se nám presink a na míči jsme působili sebevědomě a odvážně, takže jsme šli do šaten se zaslouženým vedením 3:0. Do druhé půle vstoupil soupeř vabank, s velkou chutí a aktivitou, a po zásluze snížil na 2:3. My jsme se z tohoto tlaku nějakou dobu dostávali, ale následně jsme po brejkové situaci zvýšili na 4:2. V závěru utkání soupeř ještě snížil, nicméně naše těžce vydřené vítězství jsme uhájili. Kluci dnes zaslouží pochvalu za výborný první poločas a také za to, že se ve druhé půli mentálně zvedli a dotáhli těžké utkání do vítězného konce,“ řekl po těsné výhře mladoboleslavský trenéra Marek Maňas.

FC Slovan Liberec U19 – FK Mladá Boleslav U19 3:4 (0:3)
Sestava FC Slovan Liberec U19: Horáček – Dobiáš, Kurc, Chvalník, Van Geet, Dobeš (79. Petr), Přinda (46. Březský), Brtinský – Jager (69. Bursa), Joel, Lazoryshyn (90. Nassiri).
Sestava FK Mladá Boleslav U19: Obdržálek – Kaulfus (84. Korbelář), Otta, Dolynnyi, Žáček – Kodera, Rittenauer, Klieštík (90. Kalakaj), Holzer – Kühnel (63. Raban) Eichler (84. Brabec). Připravení ještě byli hráč Provazník a brankář Horák.
Góly: 50. Brtinský, 51. Joel, 90. Petr – 20. Kaulfus, 24. Kodera, 31. Kühnel, 69. Raban
ŽK: Kurc, Van Geet – Rittenauer, Kodera, Kühnel, Kaulfus
Rozhodčí: Bohata – Neugebauer, Pekař
Diváků: 100

Fanshop banner