Z Bohemians přestupující Hybš první zimní posilou
Zkušený obránce Matěj Hybš po skončení smlouvy ve vršovických Bohemians si z řady tuzemských zájemců vybral pro své další prvoligové působení FK Mladá Boleslav, s jehož vedením se domluvil na smlouvě s platností do 30. června 2027 s opcí na případné prodloužení kontraktu.
Matěj Hybš začal s fotbalem v Nižboru, odkud přes Hořovice přešel do pražské Sparty, v níž prošel dorosteneckými družstvy a ve svých devatenácti letech v srpnu 2012 debutoval za dospělé áčko v prvoligovém mistrovském utkání. Jeho další kariéra pokračovala hostováními v Jihlavě, Jablonci, přestupy do Liberce a Plzně, hostováními v polské Termalica Nieciecza, Teplice a přestupem do vršovických Bohemians v roce 2023. Celkem odehrál v české lize 239 a v polské lize 13 utkání, za české reprezentační týmy 54 utkání v pěti kategoriích (6 za U16, 14 za U17, 9 za U18, 12 za U19, 13 za U21). Se Spartou získal mistrovský titul i pohárovou trofej. Od října 2024 půl roku úspěšně bojoval s onkologickým onemocněním. V průběhu letošní jarní sezóny se vrátil do tréninkového procesu a v podzimní sezóně 2025 naskočil do šesti ligových a tří pohárových utkání. S posledním dnem kalendářního roku 2025 mu skončí smlouva v Bohemians Praha 1905 a od 1. ledna 2026 bude hráčem FK Mladá Boleslav nejméně do 30. června 2027. V mladoboleslavském dresu v prvních lednových dnech nového roku 2026 oslaví třiatřicáté narozeniny a zahájí zimní přípravu pro jarní sezónu Chance Ligy.