Pětice posil z mistrovské Slavie obléká mladoboleslavské dresy
A tým

Pětice posil z mistrovské Slavie obléká mladoboleslavské dresy

Redakce

Brankář Aleš Mandous prodloužil jarní hostování o dvanáct měsíců do konce června 2026. Na roční hostování přišel také stoper reprezentační jedenadvacítky Filip Prebsl. Obránce Matěj Zachoval na dosavadní půlroční hostování navázal přestupem. David Pech a Josef Kolářík v letošním létě ze Slavie do Boleslavi přestoupili.

Uvedené kádrové změny představitelé klubů FK Mladá Boleslav a SK Slavia Praha administrativně doladili v uplynulých dnech a všichni zmínění hráči po předchozích povolení k účasti v tréninkovém procesu mladoboleslavského týmu jsou nyní připravení v novém či staronovém působišti nastoupit do soutěžních utkání Chance Ligy a MOL Cupu.

Dvaatřicetiletý brankář Aleš Mandous s fotbalem začal v TJ Sokol Nekmíř, odkud zamířil do nedaleké akademie plzeňské Viktorie. Do plzeňského dospělého áčka se propracoval v létě 2012, ale v lize neodchytal ani jeden zápas. Po hostováních v Bohemians (2013-14) a Baníku Most (2014-15) v létě 2015 přestoupil do MŠK Žilina, kde získal v ročníku 2016-17 slovenský titul. Ze Slovenska do Česka se vrátil v létě 2019. V Olomouci se propracoval na post jedničky prvoligového týmu a vysloužil si pozvánku do české reprezentace, v jejímž dresu si připsal čtyři starty. V červenci 2021 přestoupil do SK Slavia Praha, kde podepsal pětiletý kontrakt a podílel se na zisku českého poháru. V české nejvyšší lize dosud odchytal celkem 107 zápasů (47 za Olomouc, 47 za Slavii, 13 za Boleslav). Do Mladé Boleslavi přišel na začátku letošního února a od té doby v mladoboleslavském dresu odchytal třináct utkání v Chance Lize a jedno utkání v tuzemském poháru MOL Cup. Po skončení jarního prvoligového programu a navazující letní dovolené se hlásil do přípravy v aktuálně mateřském klubu SK Slavia Praha, s jejímiž představiteli se v průběhu června dohodl na ročním pokračování hostování v FK Mladá Boleslav, za kterou v letošním létě nastoupil do tří přípravných utkání.
Třiadvacetiletý ofenzivní záložník David Pech po fotbalových začátcích v rodném Brandýse nad Labem ve svých jedenácti letech přešel do FK Mladá Boleslav, kde v příštích letech prošel přes žákovské a dorostenecké kategorie do dospělého áčka. Hráčem prvoligového kádru se stal v roce 2019, ale kariérní růst mu zbrzdil v lednu 2020 zlomený kotník s následnou operací a půlroční rekonvalescencí. Na začátku kalendářního roku 2023 přestoupil do SK Slavia Praha, se kterou podepsal dlouholetý kontrakt s platností do roku 2027, ovšem v létě 2023 si při tréninku poranil křížový vaz v koleni a po absolvování operace následovala opět dlouhodobá rekonvalescence. Na začátku července 2024 putoval na hostování nejprve do Pardubic a o měsíc později do FK Dukla Praha, aby se na konci téhož roku vrátil do pražské Slavie a letošní jaro odehrál v druholigovém slávistickém béčku. V nejvyšší tuzemské lize nastoupil do osmačtyřiceti zápasů. Nejvíce za Mladou Boleslav, v jejímž dresu při šestatřiceti startech dvakrát skóroval, za Slavii si připsal sedm a za Duklu pět prvoligových startů. V českém reprezentačním dresu stihnul v dorosteneckých a juniorských kategoriích celkem třiapadesát zápasů (2xU15, 16xU16, 19xU17, 3xU18, 5xU19, 2xU20, 6xU21). Letošním letním přestupem ze Slavie Praha se do Mladé Boleslavi vrací po třiceti kalendářních měsících. V aktuální letní přípravě nastoupil v mladoboleslavském dresu do pěti utkání.
Dvaadvacetiletý Filip Prebsl je pražským rodákem, jenž po fotbalových začátcích v SK Třeboradice od svých dvanácti let kopal v dresu SK Slavia Praha, který od roku 2021 opakovaně svlékal při hostováních v FK Viktoria Žižkov, FC Sellier-Bellot Vlašim, FC Slovan Liberec a Górnik Zabrze. V nejvyšší české lize v pětašedesáti startech (za Slavii 13 a za Liberec 52) čtyřikrát skóroval. Česko v dorosteneckých a juniorských kategoriích reprezentoval ve čtyřiceti zápasech (11xU15, 3xU16, 2xU17, 6xU19, 2xU20, 16xU21). Při letošním červnovém evropském šampionátu U21 patřil k oporám české reprezentace a na postu stopera odehrál plný počet minut ve všech třech zápasech. Z letošního jarního půlročního hostování v polském Górnik Zabrze se vrátil do pražské Slavie, ze které bude v soutěžním ročníku 2025-26 hostovat v FK Mladá Boleslav. Přestože kvůli účasti na EURO U21 naskočil do letní přípravy později, stihnul za mladoboleslavský tým tři utkání.
Devatenáctiletý obránce Matěj Zachoval s fotbalem začal ve Vlašimi, odkud v létě 2020 přestoupil do SK Slavia Praha a v sešívaném dresu v ročníku 2021-22 přispěl k zisku dorosteneckého mistrovského titulu. Mezinárodní zkušenosti získal v září a říjnu 2022 při dvojutkání UEFA Youth League proti belgickému Genku. V období 2022-23 si připsal dvanáct startů za slávistické béčko, kterému v ročníku 2023-24 pomohl k vítězství v ČFL a následnému návratu do druhé ligy. V mládežnických kategoriích reprezentoval Česko v celkem pětadvaceti utkáních (3xU15, 4xU17, 2xU18, 11xU19 a 5xU20). Na začátku letošního kalendářního roku přišel z SK Slavia Praha do FK Mladá Boleslav na hostování, které mění přestupem v trvalou příslušnost v mladoboleslavském kádru. V letošní jarní sezóně v mladoboleslavském dresu již odehrál pět třetiligových utkání za béčko korunovaných jedním gólem a pět prvoligových utkání za áčko. V letní přípravě patřil k šesti nejvytíženějším hráčům mladoboleslavské kádru, když nastoupil do všech sedmi zápasů.
Osmnáctiletý záložník Josef Kolářík první fotbalové krůčky dělal v Slavoji Rohatec. V osmi letech přestoupil do jihomoravského Hodonína, odkud po pěti letech v červenci 2020 zamířil do SK Slavia Praha. V soutěžním ročníku 2023-24 byl členem družstva U17, s nímž získal mistrovský titul v české celostátní lize mladších dorostenců. Navíc se podílel na zisku československého poháru, když slávisté porazili slovenského mistra Spartak Trnava 2:1. S reprezentačním výběrem Česko U17 se v roce 2024 probojoval do čtvrtfinále evropského šampionátu konaného na Kypru. Reprezentačních startů v dorosteneckých kategoriích má celkem osmatřicet (3xU16, 17xU17, 5xU18). Ročník 2024-25 začal ve slávistickém dorosteneckém týmu U19 s čerstvou profesionální smlouvou a v letošním únoru odešel hostovat do druholigové Vlašimi, kde ve třinácti druholigových zápasech nastřílel čtyři góly pod trenérským vedením Aleše Majera. Podobně jako on přechází v letošním létě z Vlašimi do Mladé Boleslavi, nikoliv však na hostování, ale na přestup z SK Slavia Praha. V letošní letní přípravě hrál v pěti zápasech.

Fotogalerie

Fanshop banner