Třetí domácí utkání o ligové body hrajeme proti Opavě v sobotu

Utkání 5. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav - SFC Opava, které se hraje v sobotu 18. srpna 2018 od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu, je pro boleslavské fotbalisty třetím pokusem na domácím hřišti vyhrát a překonat soupeřova brankáře, což se v předchozích duelech proti Olomouci a Slavii nezdařilo.

Proti slezskému soupeři to nebude snadný úkol, neboť Boleslav ve třech dosavadních soutěžních zápasech Opavu nepřemohla. Na podzim 2004 s ní prohrála a remizovala ve dvou zápasech prvoligového ročníku 2004-05 a v dubnu 2017 ji podlehla v semifinále českého poháru MOL Cup 2016-17.
Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Opavou
Srpen 2004 Opava - Mladá Boleslav 2:1 (Metelka, Erivelto - Marek Jarolím)
Prosinec 2004 Mladá Boleslav - Opava 1:1 (R. Bednář - Batista)
Soutěžní ročník 2004-05 byl pro Slezský fotbalový club Opava na dlouho posledním prvoligovým. Do nejvyšší samostatné české ligy se vrátil letos po třinácti letech. Předchozích osm prvoligových ročníků hrál ve třech obdobích 1995-2000, 2001-02 a 2003-05.

Pondělí 20. srpna od 18 hodin SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava

FK Mladá Boleslav má nepříznivou bilanci nejen s opavským mužstvem, ale také s jeho současným trenérem Romanem Skuhravým. Ten přemohl boleslavský tým v pohárovém finále 2013 na penalty jako trenér Jablonce a v pohárovém semifinále 2017 jako trenér druholigové Opavy.
SFC Opava v ročníku 2016-17 českého poháru MOL Cup vyřadil čtyři prvoligové protivníky. Ve třetím kole Slovácko v prodloužení 4:3, v osmifinále Plzeň 4:2, ve čtvrtfinále Brno 2:1 a v semifinále ve středu 26. dubna 2017 Mladou Boleslav 2:0 góly Helebranda a Jurečky už v prvním poločase. Sestava FK Mladá Boleslav: Vejmola - Jánoš, Da Silva, Stronati, Keresteš - Takács, Mareš (38. Matějovský) - Nečas (46. Mebrahtu), Magera, Fleišman - Chramosta (71. Přikryl). Trenér Svědík. Sestava SFC Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand - Schaffartzik - Jursa (80. Grussmann), Janetzký (88. Mozol), Zapalač (66. Radič) - Jurečka, Kuzmanovič. Trenér Skuhravý. Ve finále Opava prohrála na olomouckém hřišti se Zlínem 0:1.