Letní mistrovskou neporazitelnost zařídili Novákové

Boleslavští junioři jsou po čtyřech mistrácích bez prohry. Proti hradeckému soupeři jasně vyhráli poločas, ale potom si cestu za třemi body zkomplikovali inkasováním dvou gólů, naštěstí těsně před koncem dali vítězný gól.

První poločas Boleslavští sice vyhráli, ale v úvodních minutách opakovaně čelili hradecké aktivitě. Boleslavský brankář Mikulec však bez velkých obtíží udržel čisté konto.
Ve 24. minutě se Daniel Novák přesným trestným kopem z necelých dvaceti metrů trefil přesně k tyči hradecké branky - 1:0.
Boleslavští po vedoucím gólu zůstali při ofenzivní chuti a zanedlouho své vedení zvýraznili.
Ve 37. minutě boleslavští zaútočili Kyselou, jehož přihrávku si Daniel Novák zpracoval a s přehledem zamířil kouta soupeřovy branky - 2:0.
Ve zbylém čase prvního poločasu měli Boleslavští dvakrát výhodu rohového kopu, ale třetí gól nepřidali, podobně naprázdno po jednom rohovém kopu vyšli i hradečtí fotbalisté.

Ve druhém poločase se v útočení střídali fotbalisté obou družstev, ale nikdo z nich půl hodiny skóre nezměnil. Až v závěrečné čtvrthodince padly tři góly, nejprve dva do boleslavské sítě.
V 74. minutě Jukl nečekanou střelou z pětadvaceti metrů zaskočil Mikulce v boleslavské brance, kterému vlastní obránci zčásti zakryli rozhled - 2:1.
Juklův střelecký úspěch vrátil hradecké do zápasu a probudil v nich touhu po bodovém zisku. Jen se k němu přiblížili.
V 85. minutě po hradeckém rohovém kopu Čech přesnou hlavičkou vyrovnal na 2:2.
Boleslavští se však překvapivým vývojem nenechali zaskočit a vzápětí se vrátili do vedení.
V 88. minutě se David Novák po zpracovaném centru trefil do horního růžku hradecké branky - 3:2.
V závěrečných třech minutách včetně jedné nastavené si už Boleslavští těsné vedení a tím pádem i tříbodový zisk a dosavadní ligovou neporazitelnost pohlídali.

Sestava FK Mladá Boleslav U21: Mikulec - Kysela (69. Krčmář), Toml, Chaluš (46. Dib), Zabilanský - Komárek, Kopa - David Novák, Vejr (78. Mansfeld), Daniel Novák (90. Komma) - Dohnalík (78. Šimon).

Sestava FC Hradec Králové U21: Mach - Gjinollari (58. Petřík), Kundrt, Bičiště (77. Brůža), Dermedjan (77. Vencl), Soukeník, Funda, Locker, Vukčevič, Čech, Jukl.

Góly: 24. a 37. Daniel Novák, 88. David Novák - 74. Jukl, 85. Čech

ŽK: Komárek - Čech, Petřík, Funda

Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Myška