Boleslav začne ligu v sobotu ve Zlíně

Utkáním 1. kola české Fortuna:ligy FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav v sobotu 21. července 2018 od 17 hodin na zlínském hřišti Letná vstupují do nového ročníku 2018-19 oba týmy s velkým odhodláním zvládnout nastávající ligové boje o poznání lépe, než v předchozím ročníku 2017-18, kdy umístěním na sousedících místech ve středu ligové tabulky nenaplnily očekávání svých příznivců.

V minulém ligovém ročníku 2017-18, který skončil před dvěma měsíci, devátá Mladá Boleslav za devět výher a sedm remíz s pasivním skóre 31:43 získala 34 bodů a desátý Zlín za osm výher a devět remíz s podobně pasivním skóre 31:48 získal 33 bodů, tedy pouze o jeden méně než Boleslav.
V neděli 22. října 2017 Boleslavští vyhráli ve Zlíně jasně 5:1, když zlínské vedení, které zařídil ve 3. minutě Ekpaie, do přestávky otočili Přikryl, Chaluš a Mebrahtu, jenž po změně stran zlínskou demolici dokonal dvěma trefami a zkompletoval tak svůj hattrick. V jarní odvetě v sobotu 21. dubna 2018 Boleslavští prohráli doma 0:1 po kuriózním průběhu prvního poločasu, když ve 26. minutě zlínský brankář Zlámal pádem na levou tyč poničil brankovou konstrukci tak, že rozhodčí Lerch utkání přerušil a nařídil výměnu branky, což trvalo zhruba čtvrthodinku, o kterou pak hrací dobu poločasu nastavil.
Z dosavadních šestnácti vzájemných prvoligových duelů Boleslav vyhrála desetkrát, prohrála čtyřikrát a nerozhodně se hrálo dvakrát. Při souhrnném skóre 28:13 v boleslavský prospěch činí střelecký průměr 2,56 gólu na utkání. Bez vítěze skončily jen první dva duely v prvoligovém ročníku 2004-05.
Nejčastějším výsledkem v prvoligových utkáních Boleslavi se Zlínem je vítězství 2:0. Skončilo tak šest vzájemných duelů. Boleslav tímto výsledkem vyhrála dvakrát doma a třikrát na zlínské Letné, naopak Zlín tímto poměrem vyhrál jedno domácí utkání. Z nejtěsnější výhry 1:0, kterou skončily čtyři zápasy, se dvakrát radoval Zlín vždy na boleslavském hřišti a dvakrát Boleslav, jednou ve Zlíně a jednou doma.
Z osmi vzájemných utkání hraných ve Zlíně prohrála Boleslav jenom jedno a to před více než dvanácti lety v podzimní sezóně 2005. O rok dříve skončilo první vzájemné utkání o prvoligové body nerozhodně. Od podzimu 2005 šest ligových zápasů na zlínské Letné Boleslav vyhrála (s celkově jasně příznivým skóre 16:6), nejvýrazněji před devíti měsíci 22. října 2017 poměrem 5:1.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi se Zlínem
Podzim 2004 Zlín - Mladá Boleslav 2:2 (Lasota, Činčala - T.Sedláček, Palát)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Zlín 1:1 (Bednář - Švach)
Podzim 2005 Zlín - Mladá Boleslav 2:0 (Bača, Lukaštík)
Jaro 2006 Mladá Boleslav - Zlín 2:0 (Vaculík, Matějovský)
Podzim 2006 Mladá Boleslav - Zlín 2:0 (Pecka, Holub)
Jaro 2007 Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (Pecka, Rolko)
Podzim 2007 Mladá Boleslav - Zlín 0:1 (Žůrek)
Jaro 2008 Zlín - Mladá Boleslav 0:1 (Táborský)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Zlín 1:0 (Papadopulos)
Podzim 2008 Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (Papadopulos, Řezníček)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Zlín 5:2 (Magera 2, Čermák, Zahustel, vlastní zlínský brankář Holý - Železník 2)
Jaro 2016 Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (Magera, Čermák)
Podzim 2016 Mladá Boleslav - Zlín 1:2 (Mebrahtu - Vukadin Vukadinovič, Harba)
Jaro 2017 Zlín - Mladá Boleslav 1:2 (Hnaníček - Magera, Da Silva)
Podzim 2017 Zlín - Mladá Boleslav 1:5 (Ekpai - Mebrahtu 3, Přikryl, Chaluš)
Jaro 2018 Mladá Boleslav - Zlín 0:1 (Vukadin Vukadinovič)

Na rozdíl od mladoboleslavského týmu, který z osmi letních přípravných zápasů jeden prohrál, zlínští fotbalisté absolvovali letní přípravu bez jediné porážky. Nejprve čtyřikrát remizovali, postupně doma se Znojmem 0:0, při rakouském soustředění s Ferencvárosem Budapešť a Kuang-čou shodně 1:1 a na Slovensku v Dunajské Stredě 0:0. Potom doma rozstříleli Frýdek-Místek 4:1 a ViOn Zlaté Moravce 3:0. O devět gólů se podělilo šest zlínských hráčů. Třikrát se trefil Adnan Džafič, jednou Lukáš Bartošák, Libor Holík, Lukáš Železník, Jean-David Bartolomeu, Ondřej Bačo a jeden gól si dal do vlastní branky frýdecko-místecký Farský.