V juniorské přípravě zářil kanonýr Košek

Boleslavská juniorka v zimní přípravě sehrála čtyři zápasy se soupeři hodně rozdílné úrovně a tomu i odpovídaly výsledky - dvě výrazné výhry a dvě výrazné prohry. Z třinácti nastřílených gólů téměř polovinu dal čerstvě jedenadvacetiletý Dominik Košek.

Bilance utkání FK Mladá Boleslav U21 v zimní přípravě 2018:

sobota 20. ledna FK Mladá Boleslav U21 - FK Velké Hamry (Liberecký přebor) 6:1
středa 24. ledna FK Mladá Boleslav U21 - FK Dobrovice (ČFL) 1:8
neděle 4. února FK Mladá Boleslav U21 - SS Ostrá (Středočeský přebor) 5:2
sobota 10. února FK Pardubice (2. FNL) - FK Mladá Boleslav U21 5:1

Souhrnný poměr nastřílených a obdržených gólů 13:16 je na čtyři utkání bodně divoký, podílí se na tom dvě vysoké prohry s třetiligovou Dobrovicí a druholigovými Pardubicemi. Boleslavští junioři v zimě nastříleli celkem třináct gólů a nejpilnější z pěti střelců byl Dominik Košek, který se jako jediný prosadil proti každému ze čtyř soupeřů.
Střelci gólů FK Mladá Boleslav U21 v zimní přípravě 2018: 6 - Košek, 4 - Dohnalík, 1 - Komárek, Machů, Vejr.
Trenér FK Mladá Boleslav U21 Milan Pechanec ve čtyřech přípravných zápasech vystřídal dva brankáře a šestnáct hráčů. Košek, Komárek, Machů, Procházka a Zabilanský nechyběli ani minutu, brankář Truksa a hráči Dohnalík, Vejr a Glöckner nastoupili také do všech čtyř zápasů, ale neodehráli plný počet minut, jako výše zmíněná nejvytíženější pětice.
Statistika čtyř zimních přípravných zápasů FK Mladá Boleslav U21, za jménem hráče je uvedený počet utkání a součet odehraných minut: Dominik Košek 4/360 (90,90,90,90), David Komárek 4/360 (90,90,90,90), Dominik Machů 4/360 (90,90,90,90), Patrik Procházka 4/360 (90,90,90,90), Jan Zabilanský 4/360 (90,90,90,90), Michal Dohnalík 4/357 (90,77,90,90), Vítek Vejr 4/352 (90,72,90,90), Lukáš Glöckner 4/340 (90,70,90,90), Filip Truksa (brankář) 4/270 (45,45,90,90), Radek Kopa 3/270 (90,90,90,-), Ondřej Rudzan 2/180 (90,-,-,90), David Krčmář 2/150 (-,60,90,-), Martin Jedlička (brankář) 2/90 (45,45,-,-), Jan Král 1/90 (-,-,-,90), Ondřej Najman 1/30 (-,30,-,-), Ondřej Drobný 1/20 (-,20,-,-), Dominik Chládek 1/18 (-,18,-,-), Jan Pátek 1/13 (-,13,-,-).

„Věřím, že v jarní sezóně bude pokračovat nastavená spolupráce s prvním týmem, který nám dával k dispozici méně vytížené hráče," doufá trenér Milan Pechanec, který si je vědom, že nebude mít k případné dispozici hráče staršího dorostu. „Má záchranářské starosti, takže tam k nějakým posunům do juniorského týmu, alespoň ze začátku jara, nedojde. Všichni ale věříme, že dorostenci budou co nejdříve zachráněni," dodal Milan Pechanec. I přes zřejmé personální obtíže se nevzdává účasti v boji o juniorský titul, který FK Mladá Boleslav obhajuje. „Samozřejmě bychom rádi jako obhájci titulu skončili v české skupině do šestého místa a postoupili tak do finálové skupiny."