V nedělním podvečeru proti Slovácku

Utkání 13. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko se hraje v neděli 1. listopadu 2009 od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Sedmou Mladou Boleslav a dvanácté Slovácko dělí pouhé tři mistrovské body.

Oba týmy v posledních dvou ligových mistrácích neprohrály. Boleslav vyhrála nad Střížkovem 4:2 a remizovala v Teplicích 2:2. Slovácko vyhrálo ve Vršovicích nad Bohemians 1:0 a doma nad Kladnem 2:0.

Ve vzájemné bilanci je lepší Mladá Boleslav. Se Slováckem hrála šestkrát o prvoligové body a ani jednou neprohrála. Čtyřikrát se týmy o body dělily, dvakrát se z plného zisku radovala Mladá Boleslav. Celkové skóre 7:4 vyznívá příznivěji pro Boleslavské.

Bilance vzájemných utkání:

Podzim 2004 Slovácko - MB 1:1 (Polách - T.Sedláček)
J a r o 2005 MB - Slovácko 0:0
Podzim 2005 Slovácko - MB 1:1 (Matějovský - Malchárek)
Podzim 2005 MB - Slovácko 1:0 (Rychlík)
Podzim 2006 Slovácko - MB 0:2 (Kysela, Riegel)
Podzim 2006 MB - Slovácko 2:2 (Holub, Rajnoch - Zeher, Racko)

Naposledy se fotbalisté Mladé Boleslavi a Slovácka potkali 26. listopadu 2006 na trávníku mladoboleslavského Městského stadionu při předehrávce jarního kola ročníku 2006/07. Na jeho konci Slovácko z posledního místa Gambrinus ligy sestoupilo do druhé ligy.

V posledním vzájemném duelu Mladá Boleslav - Slovácko 2:2 dotahovali Boleslavští dvakrát vedení Slovácka. Ve 25. minutě Ivana připravil pozici Zeherovi a ten z dvaceti metrů trefil levý horní roh Millerovy branky. Ve 40. minutě Rolko hlavou přihrál Holubovi a ten přízemní ranou k pravé tyči vyrovnal. V poslední minutě poločasu dostal Slovácko opět do vedení Racko. Na konečných 2:2 vyrovnal až v 86. minutě po Rolkově centru hlavičkující Rajnoch. Tři body měl na kopačce v páté minutě nastavení Holub, ale z malého vápna nastřelil břevno.

Sestava FK Mladá Boleslav před třemi roky: Miller - Palát, Rolko, Rajnoch, Nesvadba (46. Ševinský) - Vaculík (57. Poláček), Matějovský, Šmerda (80. Sedláček), Pecka - Kulič, Holub.

Sestava 1.FC Slovácko před třemi roky: Drobisz - Kaspřák, Šuškavčevič, Bernardi, Němčický (80. Lysoněk) - Racko, Kúdela (77. Mareš), Görner (72. Dragoun), Róth - Zeher, Ivana.