Boleslav hraje s Brnem až v pondělí

Utkání 9. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - 1.FC Brno se hraje v pondělí 28. září od 17,30 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Střetnou se sousedé z tabulky. Osmá Mladá Boleslav má o jeden bod méně, než sedmé Brno.

Z dosavadních deseti vzájemných střetnutí o mistrovské body ani jedno neskončilo remízou. Celkové skóre vyznívá příznivěji pro Boleslav 18:16. Průměr na jedno utkání činí více jak tři góly (přesně 3,4) a rekordním výsledkem je boleslavské vítězství 4:0 v prvním duelu z roku 2004. Nejvíce gólů v jednom utkání padlo šest, a to dvakrát. Poprvé na jaře 2006 v Brně a podruhé letos na jaře v Boleslavi. V obou případech vyhráli Brněnští 4:2.

Statistika vzájemných ligových utkání:

Podzim 2004 MB - Brno 4:0 (Bednář 2, Sedláček, Cigánek)
Jaro 2005 Brno - MB 2:0 (Zelenka 2)
Podzim 2005 MB - Brno 2:1 (Kulič 2 - Švancara)
Jaro 2006 Brno - MB 4:2 (Simr, Zelenka, Horejš, Besta - Sedláček, Ordoš)
Podzim 2006 Brno - MB 2:0 (Mazuch, Pavlík)
Jaro 2007 MB - Brno 2:0 (Pecka, Holub)
Podzim 2007 Brno - MB 0:3 (Sedláček, Mendy, Rajnoch)
Jaro 2008 MB - Brno 1:3 (Kopic - Střeštík, Besta, Polách)
Podzim 2008 Brno - MB 0:2 (Sylvestre, Rajnoch)
Jaro 2009 MB - Brno 2:4 (Poláček, Papadopulos - Pospěch 2, Trousil, Kalivoda)

Poslední utkání FK Mladá Boleslav - 1.FK Brno 2:4 se hrálo v pondělí 2.března 2009 na mladoboleslavském Městském stadionu.
Přestřelku začali Brněnští již ve 2.minutě. Miller sice vyrazil roh, ale v dorážce byl Pospěch úspěšný. V 15. minutě Pecka nastřelil tyč brněnské branky. Ve 22. minutě Poláček vyrovnal na 1:1. Deset minut před přestávkou Trousil strhnul vedení na brněnskou stranu.
Čtyři minuty po zahájení druhé půle se podruhé prosadil Pospěch a Brno vedlo o dva góly. V 67. minutě Papadopulos snížil, ale závěrečnou boleslavskou snahu o vyrovnání torpedoval Kalivoda v předposlední minutě gólem na konečných 4:2 pro Brno.

Jarní sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach (62. Táborský) - Mendy (82. Rolko), Sylvestre, Opiela (62. Kúdela), Poláček - Papadopulos, Pecka.
Jarní sestava 1.FC Brno
: Lejsal - Kuncl, Dvorník, Trousil, Čoupek (56. Živný) - Heinz (46. Švejnoha), Mareček, Kalivoda, Lira - Došek, Pospěch (69. Šural).

Góly: 22. Poláček, 67. Papadopulos - 2. a 49. Pospěch, 35. Trousil, 89. Kalivoda

ŽK: Procházka, Janíček, Sylvestre, Kúdela - Pospěch, Švejnoha, Došek

Rozhodčí: Adam - Teuber, Urban