Boleslav nastoupí proti Olomouci až v pondělí

Utkání 7. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc se hraje v pondělí 14. září 2009 od 17,30 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Boleslavští v něm budou usilovat o ukončení černé série tří prohraných soutěžních utkání shodným poměrem 0:1.

FK Mladá Boleslav v předchozích dvou ligových mistrácích prohrál se Spartou 0:1 a doma s Bohemians 0:1 a navíc pohár v divizní Živanici také 0:1.

Je nejvyšší čas zase vyhrát. Proti olomouckému soupeři to však snadné nebude. Ve vzájemné bilanci je Sigma Olomouc o jeden vstřelený gól lepší. Z desíti ligových střetů se každý tým radoval čtyřikrát z výhry a dvě utkání skončila remízou. Celkové skóre je 14:15 v boleslavský neprospěch.

Statistika dosavadních vzájemných ligových utkání:
podzim 2004 FK MB - Olomouc 1:2 (Pecka - A.Bednář, Vyskočil)
jaro 2005 Olomouc - FK MB 2:0 (König, Babnič)
podzim 2005 Olomouc - FK MB 2:3 (Onofrej, Hudec - Holub, Vít, Kysela)
jaro 2006 FK MB - Olomouc 2:0 (Vít, Sviták)
podzim 2006 FK MB - Olomouc 2:1 (Holub, Brezinský - Randa)
podzim 2006 Olomouc - FK MB 3:1 (Janotka, M.Hubník, V.Schulmeister - T.Sedláček)
podzim 2007 Olomouc - FK MB 1:0 (Kazár)
podzim 2007 FK MB - Olomouc 1:1 (Holub - Kazár)
podzim 2008 FK MB - Olomouc 2:1 (Řezníček, Poláček - Hořava)
jaro 2009 Olomouc - FK MB 2:2 (Melinho, Hudec - Sylvestre, Pecka)

Zatím poslední střetnutí se konalo na olomouckém trávníku v neděli 8. března 2009. V prvním poločase se pro Boleslav vyvíjelo nešťastně. Nejprve v 17. minutě v běžeckém souboji s Kalinou nafilmoval Toleski penaltu, kterou Melinho proměnil. Navíc sudí Příhoda boleslavského obránce vyloučil. Dvě minuty před přestávkou po Melinhově trestňáku hlavičku Hudce brankář Miller sice vyrazil, ale asistent sudího odmával gól a Příhoda ho uznal.
Šest minut po změně stran napálil Toleski břevno a zdálo se, že Olomoučtí přesilovku využijí ke zvýraznění vedení. Šance však nedali a v 77. minutě po Nečasově přihrávce Sylvestre snížil. Ve dvouminutovém nastavení ze Sedláčkova centru Pecka hlavou vyrovnal.
Březnová sestava FK Mladá Boleslav proti Olomouci: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Mach - Mendy (69. Nečas), Sylvestre, Kúdela (69. Procházka), Poláček (62. M.Sedláček) - Papadopulos, Pecka. Připraveni ještě byli Dittrich, Hrdlička, Opiela a Šeda.