Doma jsme Budějovicím nedarovali ani bod

Utkání 20. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice se hraje v neděli 15. března od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Mladá Boleslav hrála s Českými Budějovicemi o prvoligové body už sedmkrát a jenom jednou prohrála, a to na konci srpna 2004. Od té doby čtyřikrát vyhrála a dvakrát remizovala, to znamená, že čtyři roky neprohrála. Ve třech utkáních hraných na domácím hřišti neztratila Mladá Boleslav dosud ani bod.

Celkové skóre 13:9 je příznivé pro Mladou Boleslav. Za zmínku stojí, že třetinu boleslavských gólů do českobudějovické sítě nastřílel Luboš Pecka v ročníku 2006/07.

Přehled vzájemných prvoligových střetnutí Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi:

Podzim 2004 ČB – MB 3:0 (Kulič, Lafata, Vozábal)

Jaro 2005 MB – ČB 1:0 (Palát)

Podzim 2006 MB – ČB 4:2 (Pecka 2, Rajnoch, Kysela – Volešák, Táborský)

Jaro 2007 ČB – MB 0:3 (Pecka 2, Kysela)

Podzim 2007 ČB – MB 2:2 (vlastní Voříšek, Horejš – Kysela, Rajnoch)

Jaro 2008 MB – ČB 2:1 (Řezníček 2 – Mrkvička)

Podzim 2008 ČB – MB 1:1 (vlastní Kalina – Mendy)

Poslední vzájemné utkání v neděli 14. září 2008 byla remíza SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 1:1 pro boleslavský tým nemilou ztrátou, neboť Budějovičtí byli poslední v tabulce a s jedenácti inkasovanými góly měli nejděravější obranu po pěti ligových kolech.

Ve 35. minutě Poláčkův rohový kop proměnil v gól hlavičkující Mendy. V 57. minutě si Benátův centr srazil Kalina do vlastní sítě. Po nešťastném vyrovnání už nikdo skóre nezměnil.

Zářijová sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Kalina, Janíček, Procházka, Mach – Mendy, Rajnoch, Sylvestre (73. Opiela), Poláček – Papadopulos (77. Pecka), Řezníček (90. Táborský). Připraveni ještě byli Ševinský, Rolko, Ganugrava a Kubásek. Kvůli zranění byli mimo hru Hrdlička a Kysela.

Zářijová sestava SK Dynamo České Budějovice: Kučera – Žižka, Hunal, Horejš, Leština – Benát (89. Hudson), Homoláč, Hílek, Šíma – Svátek (65. Ondrášek), Sedláček (90. Stráský). Připraveni ještě byli Jasanský, Skopalík, Peroutka a Křížek.