Poprvé o body v Hlavici

Utkání 18. kola České fotbalové ligy SK Hlavice – FK Mladá Boleslav“B“ se hraje v sobotu 14. března od 14,30 hodin na hlavickém hřišti, pokud bude po roztáté sněhové peřině způsobilé, což posoudí rozhodčí až bezprostředně před výkopem. Podzimní duel skončil remízou 1:1.

Historicky první mistrovské utkání hlavických a mladoboleslavských týmů se uskutečnilo v srpnu 2008 na trávníku Astonky. Hlavický nováček třetí nejvyšší tuzemské soutěže byl boleslavským mladíkům vyrovnaným soupeřem.

Na remíze 1:1 se podíleli výhradně střelci v mladoboleslavských dresech. Ve 21. minutě založil povedenou akci Vajgl, míč putoval přes Sedláčka k Chramostovi, jenž se podle vybíhajícího gólmana trefil k tyči. Ve 31. minutě po trestném kopu hlavického Jeníka hlavičkoval do vlastní branky Kadlec.

Ve druhém poločasu již žádný gól nepadl, přestože boleslavští fotbalisté projevovali větší aktivitu zásluhou lepší kondice. Utkání úvodního kola ČFL FK Mladá Boleslav"B" - SK Hlavice tak skončilo remízou 1:1.

Podzimní sestava FK Mladá Boleslav“B“: Kubásek – Vizingr, Petr Martínek, Mrvík, Mach – Kadlec (46. Kučera), Svoboda, Vajgl (61. Humaj), Michal Sedláček, Fabián – Chramosta (90. Malík). Připraveni ještě byli Horák, Schubert a Ehrenberger.

Podzimní sestava SK Hlavice: Koubus – Herodes, Charuza, Koblížek, Flachbart – Jeník, Gnahoui (75. Chrdle), Corea, Lukáš Martínek (58. Mizera), Kulhánek (89. Cintula) – Dido. Připraveni ještě byli Kovář a Bejr.

Srpnové utkání FK Mladá Boleslav“B“ – SK Hlavice řídila trojice rozhodčí (Rožec – Vitner, Živnůstka), která je přesně ve stejném složení delegovaná i na letošní březnové utkání SK Hlavice – FK Mladá Boleslav“B“.

První letošní mistrovské utkání ČFL na domácím hřišti sehraje mladoboleslavská juniorka v sobotu 21. března od 10,15 hodin proti juniorce Slavie Praha pod soudcovským dohledem Dagmar Damkové.