Ve vzájemné bilanci je Olomouc o gól lepší

V utkání 19. kola Gambrinus ligy SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav se v neděli 8. března od 17 hodin na olomouckém Andrově stadionu střetnou mužstva, která v letošních dvou ligových zápasech ještě nezískala ani jeden mistrovský bod. Vzájemná bilance Mladé Boleslavi se Sigmou Olomouc je vzácně vyrovnaná. Z devíti střetů se každý čtyřikrát radoval z výhry a jedno utkání skončilo remízou při celkovém skóre 12:13 v boleslavský neprospěch.

Bilance dosavadních vzájemných ligových utkání:

podzim 2004 FK MB – Olomouc 1:2 (Pecka – A.Bednář, Vyskočil)

jaro 2005 Olomouc – FK MB 2:0 (König, Babnič)

podzim 2005 Olomouc – FK MB 2:3 (Onofrej, Hudec – Holub, Vít, Kysela)

jaro 2006 FK MB – Olomouc 2:0 (Vít, Sviták)

podzim 2006 FK MB – Olomouc 2:1 (Holub, Brezinský – Randa)

podzim 2006 Olomouc – FK MB 3:1 (Janotka, M.Hubník, V.Schulmeister – T.Sedláček)

podzim 2007 Olomouc – FK MB 1:0 (Kazár)

podzim 2007 FK MB – Olomouc 1:1 (Holub – Kazár)

podzim 2008 FK MB – Olomouc 2:1 (Řezníček, Poláček – Hořava)

V předchozích dvou ligových ročnících (2006/07 a 2007/08) se oba duely boleslavských a olomouckých fotbalistů konaly vždy na podzim, neboť jarní odvety se předehrávaly v prosincovém termínu starého roku. V ročníku 2008/09 tomu tak nebylo.

V loňském vzájemném utkání FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 2:1, které se uskutečnilo v neděli 31. srpna 2008, ukončili boleslavští fotbalisté dvouleté čekání na výhru nad olomouckým soupeřem. V prvním poločase zaslouženě získali dvougólové vedení, když Drobisze překonal v 8. minutě Řezníček a ve 30. minutě Poláček. Olomoucký Hořava v 57. minutě snížil a o body se bojovalo do poslední minuty utkání. Výhrou nad Olomoucí poskočila Mladá Boleslav na třetí místo v zářijové ligové tabulce.

Podzimní sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Kalina, Janíček, Procházka, Mach – Mendy, Rajnoch, Sylvestre (70. Opiela), Poláček – Řezníček (59. Pecka), Papadopulos (86. Kysela). Připraveni ještě byli Ševinský, Rolko, Ganugrava a Kubásek. Boleslavský trenér Hapal neměl k dispozici Hrdličku (noha v sádře po utkání v Brně), Táborského (trest za vyloučení v ČFL) a Millera (zánět achilovky).

Podzimní sestava SK Sigma Olomouc: Drobisz – Škerle, Komárek, Šuškavčevič (46. Hudec), Heidenreich – Kaščák, Hořava (85. Silva), Melinho – Hubník, Ordoš, Kazár (46. Onofrej).