Porazili Liberec a hrají finále s Bohemians

Boleslavští se nejprve podíleli na turnajovém rekordu, když hráli s Libercem úvodních deset minut bez jediného gólu. V dalším průběhu se čtyřikrát střelecky prosadili, ale nejméně tři další vyložené šance zahodili. Mladá Boleslav se ve finále střetne s Bohemians, kteří vyřadili Spartu Praha jednoznačným výsledkem 7:2. Předloni při Fortuna Víkend šampionů Boleslavští s Bohemians prohráli semifinálový duel

První obrovskou šanci po Sylvestrově přihrávce zmařil Pecka. Netrefil totiž v sedmé minutě úplně prázdnou libereckou branku. Oba týmy hrály velmi opatrně a tak deset minut bylo na ukazateli skóre 0:0. V 11. minutě předvedl parádní akci Sylvestre. Obral o míč Holeňáka, prošel celým hřištěm a pravou šajtlí vyhnal pavouky z pravé horní Hauzrovy vingle. V 15. minutě Poláčkovu přihrávku zužitkoval Mendy – 0:2. Tak skončil poločas.

Po změně stran v 16. minutě po Táborského akci přestřelil Kysela prázdnou libereckou branku, o dvě minuty později Dittrich připravil pozici Mendymu, ale ten trefil jen břevno. Ve 20. minutě Sylvestreho střelu odraženou od mantinelu doklepl do sítě Kalina – 0:3. Ve 22. minutě po spolupráci s Dittrichem skóroval Mendy – 0:4. Liberečtí překonali boleslavského gólmana Kubáska až ve 24. minutě a byla to jejich jediná podařená střela. Závěrečných pět minut si už Boleslavští postup do finále pohlídali.

Sestava FK Mladá Boleslav: Kubásek – Ševinský, Janíček, Kalina, Dittrich, Táborský, Poláček, Sylvestre, Pecka, Mendy, Kysela, Svoboda, Opiela

Góly: Vulin – Mendy 2, Sylvestre, Kalina